Bankalardan kredi çekebilmek için öncelikli olarak bankaların şartlarını göz önünde bulundurmak gerekir. Bankaların bu şartları karşılanabiliyorsa kredi başvurunuz işleme alınabilir. Kredi çekecekler için sunulan bu şartlar ise; sigorta girişlerinin olması, düzenli kazançlarının olması ve bunun belgelerle ispat edilebilmesidir. Her müşterinin kazancına göre kredi tutarı da değişiklik gösterebilmektedir. Kişinin kazancına doğru orantılı olarak çekebileceği kredi de artış gösterebilmektedir.

Kredi Çekebilmek İçin Gerekli Şartları Sağlamak

Müşterinin talebine göre ihtiyaç, konut veya taşıt kredisi için gerekli incelemeler yapılır. Öncelikli olarak kredi başvurusunda bulunan kişinin kredi notu kontrol edilir. Ayriyeten geçmişe yönelik kredi kartı borcunun sorgulaması da yapılmaktadır. Kredi notu düşük olur ise kredi başvurunuzun onaylanması biraz zorlaşır.

2000 TL Maaşla Ne Kadar Konut, Taşıt, İhtiyaç Kredisi Çekebilirim?

Öncelikli olarak belirtmek gerekirse; bankaların her bir müşterisine özel ödeme imkanları bulunmaktadır. Kredi çekmeye karar verildiğinde bankaya bizzat başvurmak ne kadar kredi çekilebileceği konusunda tutarı öğrenmede en net bilgiyi sağlayabileceğiniz bir yoldur.

2000 TL aylık kazancı olan bir kişiye aylık ödemesi en fazla 1000 TL olacak şekilde kredi çıkabilir.

Konut kredisinde aylık 1000 TL taksit olacak şekilde düşünülürse;

24 ay vade ile 24.000 TL ile başlar, 120 ay vade ile 120.000 TL krediye kadar konut kredisi çekilebilir.

Taşıt kredisinde aylık 1000 TL taksit olacak şekilde düşünülürse;

12 ay vade ile 12.000 TL ile başlar, 48 ay vade ile 48.000 TL krediye kadar taşıt kredisi çekilebilir.

İhtiyaç kredisinde aylık 1000 TL taksit olacak şekilde düşünülürse;

12 ay vade ile 12.000 TL ile başlar, 48 ay vade ile 48.000 TL krediye kadar ihtiyaç kredisi çekilebilir.

2000 TL Maaşla Kredi Limitini Nasıl Artırabilirim?

2000 TL maaş ile ne kadar kredi çekilebileceği yukarıda detaylı olarak belirtilmiştir. Bunun dışında daha fazla kredi çekebilmek için de bazı yöntemler bulunmaktadır. Aynı kazanç ile daha fazla kredi çekilebilmesi için; kişinin bankaya teminat sağlaması gerekmektedir. Bu teminatlarda taşınır ya da taşınmaz mallar gösterilirse kişiye yukarıda belirtilenden daha yüksek oranlarda kredi çıkabilir.