Bir iş sahibi olsun olmasın çalışanlar, öğrenciler, ev hanımları ve iş bulamamış bireyler için evde bilgisayar üzerinden yapabileceğiniz ek işler listesi yaratmak mümkün. Günümüz şartlarında geçim oldukça zor, birikim yapmak da oldukça çetrefilli. Bu sebeple ek iş yapmak isteyen ve ek iş arayışında bulunan on binlerce insan var. Ek iş yapmak kolay görünse de, günün büyük birçoğunda çalışan insanların kendilerine uygun bir iş bulması kolay değildir. Bu sebeple part time olarak ya da evde bilgisayar başında değerlendirebilecekleri işleri yapmak en önemli olasılıktır. Peki, evde bilgisayar başında hangi işler yapılabilir? İşte 4 adımda bilgisayar üzerinden yapılabilecek ek işler listesi;

Blog Açın

Evde bilgisayar üzerinden yapılabilecek işlerin başında blog sitesi açmak ve kendi profesyonel olduğunuz alanda paylaşımlar yapmak gelir. Belirli bir alanda kendinizi iyi görüyor ve bu alanda iddialı olduğunuzu, sürekli ve kaliteli içerik üreteceğinizi düşünüyorsanız blog açmak ve yönetmek tam size göre.

Blog açarak günlük düzenli yazı yazmak ve bunu birkaç ay boyunca devam ettirmek size hem en düşük maliyetli ek iş fırsatı yaratacak hem de bu maliyetin sonunda pes etmeyerek yolunuza devam etmeniz durumunda her ay düzenli gelir yaratacaktır.

Bilgisayar Üzerinden Yapabileceğiniz Ek İşler Listesi

Youtube Kanalı Açın

Youtube son yılların en çok para kazandıran ve hatta kaliteli içerik üretip milyonlarca izleyici kazanan insanları zengin eden bir ek iş modeli. Öyle bir iş modeli ki, bu iş için tam zamanlı işlerinden, eğitimlerinden vazgeçmiş insanlar bile mevcut.

Üstelik Youtube reklam gelirlerini paylaşma modeli ile kanal sahiplerine her ay düzenli olarak ödeme yapıyor. Başarılı ve kreatif bir insan olduğunuzu düşünüyorsanız bu iş tam size göre.

E-Ticaret Yapın

E-Ticaret internet kullanımının arttığı son dönemlerde oldukça yaygın bir ek iş olarak göze çarpıyor. E-Ticaret yapmak için kendinize bir web sitesi açabileceğiniz gibi, online pazar yerlerinde kuracağınız sanal mağazalar aracılığı ile de satış gerçekleştirebilirsiniz. Al, sat yapacağınız ürünleri bu pazar yerlerinde satarak kar etmek ve ek kazanç sağlamanız mümkün.

Bilgisayardan Ek İş

Bilgisayardan Ek İş

Instagram Butik Açın

Instagram bir fotoğraf paylaşım sitesi olarak açılmasına rağmen gün geçtikçe insanlara para kazandıran bir platforma dönüştü. Hali hazırda Instagram’da satabileceğiniz ve butik açabileceğiniz iş modelleri;

  • Giyim butik sayfası
  • Ayakkabı butik sayfası
  • Otomobil ürünleri butik sayfası
  • DIY ürünleri butik sayfası
  • Çocuk ürünleri butik sayfası

Daha doğrusu aklınıza gelebilecek ve satışını gerçekleştirmeyi planladığınız her işe ait butik sayfası açabilirsiniz.