Yaşamın olağan akışı içerisinde kimi zaman insanın ihtiyaçlarını gidermesi için nakit ihtiyacı olmakla beraber bu ihtiyacını gidermesi konusunda İhtiyaç Kredisi mi Kredi Kartı mı? sorusunu getirmektedir. Bu soruya verilecek en doğru cevap ihtiyacın niteliği ile doğru orantılı olarak değişecektir. İhtiyacın niteliği alınacak olan finans hizmetinin tutarı, geri ödeme tutarı, faizi ve geri ödeme süresi gibi değişkenlere göre değişecektir. Gerek kredi kartı gerekse tüketici kredisi genel olarak finansman kuruluşlarının kredi kategorisinde değerlendirdiği ancak faiz, ödeme koşulları, kullanım koşulları ile de birbirinden ayrıldığı tüketici desteği olarak kabul edilmektedir.

Küçük İhtiyaçlar İçin Kredi Kartı

Kredi kartı finans kuruluşlarının özellikle küçük tutarlı tüketici ihtiyaçları için İhtiyaç Kredisi mi Kredi Kartı mı? Desteği için sunmuş olduğu bir seçenektir. Kredi kartı finansman desteği gerek nakit kullanım için gerekse alışveriş için tercih edilebilir özelliktedir ancak ihtiyaç kredileri ile karşılaştırıldığında daha yüksek faiz ve geri ödeme süresinin kısa olması nedeniyle nakit kullanım için önerilmemektedir. Bu nedenle ihtiyacın tutarı küçük ve geri ödeme süresi kısa olan her türlü ihtiyaçlar için kredi kartı kullanımı tüketici için avantaj sağlayacaktır.

Alışveriş İçin Kredi Kartı Avantajı

Günlük olarak yapılan her türlü alışverişler içim İhtiyaç Kredisi mi Kredi Kartı mı? Oldukça avantaj sağlamaktadır. Kredi kartının alışveriş seçenekleri ile kredi kartı üye işyerlerinde yapılması durumunda peşin tutar üzerinden taksitlendirme yaparak ödenecek tutarı bütçenizi daha fazla sarsmadan ödeme avantajı sunar. Ayrıca üye işyerlerinin birçoğunda yapılan alışverişler puan kazandırma şansının da elde edilmesini sağlamaktadır. Böylelikle alışverişlerden kazanılan puanlar karşılığında ekstra bakiye ile daha fazla alışveriş yapmak mümkün. Kredi kartının alışverişlerde kullanılması seçeneği tüketicinin nakit para taşıma riskini ve derdini de ortadan kaldırmaktadır. Tüketicinin cebinde taşıyacağı bir kart ile tüm nakit alışveriş ihtiyacını karşılaması mümkündür.

İhtiyaçlarınızı Ertelemeyin

İhtiyacınızın meblağı büyük olduğunda başvuracağız finans destek ürünü hiç şüphesiz ihtiyaç Kredisi olarak karşımıza çıkmaktadır. İhtiyaç Kredisi mevcut durumda nakit İhtiyacı olan her tüketicinin bu sıkıntısını gidermek için kullanacağı finans ürünlerinin başında gelmektedir. 2 aydan 36 aya kadar alacağınız kredi tutarına göre taksitler halinde almış olduğunuz krediyi geri ödeme seçeneğiniz mevcuttur.

Uygun Ödeme Seçenekleri İle İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç tutarı büyüdükçe geri ödeme süresinin de bu oranda uzun süreli olması gerekir. Tüketici olarak aldığınız ihtiyaç Kredisi finans desteğini bütçenize uygun geri ödeme koşulları ile taksitlendirme yapmak mümkündür. Geri ödeme gücü yüksek ise geri ödemede taksit sayınız daha az, geri ödeme gücü düşük ise aldığınız finans desteğini geri ödeme taksit sayısı artacaktır. İhtiyaç kredinizi uzun süreli olarak taksit yapmış olsanız da kapatmak istediğinizde faiz ve diğer indirimler yararlanmanız elbette mümkün.