Kredi kartları için kesim tarihi özellikle düzenli ödemeler açısından oldukça önemlidir. Kredi kartı hesap kesim tarihini erteleme işlemi oldukça basit yöntemler ile ve bankanız aracılığı ile yapılabilmektedir. Kullanılan kredi kartı ile ilgili hesap kesimi için müşterilere 10 gün kadar ödeme süresi verilmektedir. Bu süre içerisinde ödemesini yapmayan kişiler özellikle bankanın takibine alınmakta ve kredi notu bu durumdan olumsuz etkilenmektedir. Bu açıdan kredi kartı hesap kesim tarihi oldukça önemli bir durum haline gelmektedir.

Kredi Kartı Hesap Kesimi Nedir?

Kredi kartı hesap kesimi, kredi kartı kullanan kişilerin 1 ay boyunca kredi kartları ile yapmış oldukları alışverişin belli bir güne toplanmasıdır. Bu günden sonra kredi kartı kullanıcılarına 10 gün kadar süre verilir ve hesap kesim tutarına göre gerekli ödemeleri yapması beklenir. Özellikle, maaş ve getiri günlerinin farklı olmasından kaynaklı kredi kartı kullanıcıları için kredi kartı kesim tarihi değişebilmektedir. Müşteriler maaş ya da getiri günlerine göre kredi kartı hesap kesim tarihlerini de değiştirebilirler.

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihini Değiştirme İşlemi

Kredi kartı ile ilgili hesap kesim tarihi bankaların internet bankacılığı şubeleri ile değiştirilebilir. İnternet bankacılığı üzerinden giriş yaparak hesap kesim tarihini düzenleme seçeneklerini yeniden düzenleyebilir, maaş ya da getiri durumunuza göre yeni bir tarih belirleyebilirsiniz. Özellikle, maaş günlerinin değişmesi ile beraber kredi karı ödemelerinde herhangi bir aksama olmaması için internet bankacılığı şubelerinden düzenleme işlemi yapılması oldukça önemlidir. Aynı işlemi bankanızın müşteri hizmetlerine bağlanarak da kolaylıkla yapabilirsiniz.

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihini Nasıl Ayarlanmalıdır?

Kredi kartı hesap kesim tarihi özellikle kredi kartı başvurularında belirlenebilen bir unsurdur. Maaş gününüze göre kredi kartı başvurusu yaptığınızda bu tarihi belirtebilir, kredi kartı ile ilgili hesap kesim tarihine kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Daha sonra da tarih üzerinde değişiklik yaparak, kredi notunuzu düşürmeden düzenli ödemeler gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi kartı hesap kesim işleminden sonra müşterilere kredi kartı ödemesi için 10 günlük bir süre verilir. Eğer, maaş gününüz bu 10 günlük süreye tekabül ediyorsa ve gecikme yaşamadan ödeme yapabiliyorsanız kredi kartı hesap kesim tarihinde bir ayarlama yapmak zorunda kalmazsınız.

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihinin Önemi

Kredi kartı hesap kesim tarihi kredi kartı kullanıcıların düzenli ödeme yapması için önemlidir. Hesap kesim tarihinden sonra 10 günlük süre içerisinde ödemelerini gerçekleştiren kişiler banka kredi notu yüksek olan kişilerdir. Eğer, 10 günlük sürede ödeme yapılamıyor ve kredi kartı ödemesinde sürekli gecikmeler yaşanıyorsa bu süreçte müşteri banka tarafından takibe alınarak, kredi notu düşürülecektir. Bu işlemin gerçekleşmemesi için kredi kartı hesap kesim tarihi oldukça önemlidir. Çünkü, hesap kesim tarihi müşterilerin kredi kartı ödemelerini düzenli gerçekleştirmeleri açısından önemlidir.