Bitcoinle Kazanmanın Püf Noktaları

19 Mayıs 2021
14:12

Son dönemde; tüm dünyada giderek daha popüler hale gelen ve pek çok insan tarafından tercih edilen para kazanma yöntemlerinden birisi de kripto paralar ile para kazanma yöntemi. Her ne kadar bu konuda bilgi sahibi olmayanlar veya yeni başlayanlar için biraz kafa karıştırıcı olsa da, aslında tekniğini öğrendikten sonra oldukça basit bir yöntem. Sadece biraz bu konuda bilgi sahibi olmak ve doğru ipuçlarını öğrenmek ve tabii doğru hamleler yapmak gerekiyor. Peki, bu işin sırrı nedir? Bitcoinle nasıl para kazanılır? Bitcoinle para kazanmak için neler yapmalı ve nelere dikkat edilmeli? İşte bitcoinle para kazanmanın püf noktaları.

Mining (Madencilik)

Bitcoin ile para kazanma yöntemlerinden ilki; bu konuda bilgi sahibi olanların iyi bildiği mining yöntemi. Yani diğer adıyla bitcoin madenciliği. Bu yöntemle yani madencilik anlamına gelen mining ile bitcoin üretimi yapabiliyorsunuz. Daha sonrasında ise üretmiş olduğunuz bitcoinleri satıp gelir elde etmeniz mümkün. Bitcoinin ilk çıktığı dönemlerde oldukça popüler olan bu yöntem, bitcoin madenciliği yapmak için yüksek miktarda enerji, profesyonel donanımlara sahip bilgisayarlar ve daha pek çok farklı gereksinim ile mümkün olduğu için günümüzde pek fazla tercih edilmiyor. Fakat buna rağmen popülerliği tamamen bitmiş değil.

Mining Pool (Madencilik Havuzu)

Bitcoin madenciliğinin birçok yönden zorluğu olması sebebiyle, madencilik havuzundan gelir elde etmeyi tercih eden kişi sayısı epey fazla. Bu yöntemin işleyişi ise şu şekildedir; öncelikle, bitcoin madenciliği yapan yani bitcoin üreten kişilerin, kaynaklarını tek bir havuzda toplamasını sağlıyor. Sonrasında kaynaklarını bir araya toplayan kişiler, güçlerini birleştirip bir bloğu çözmeye çalışıyorlar. Sunmuş oldukları katkılara göre de bazı ödüller kazanıyorlar. Madenclik üretimine kıyasla daha basit bir yöntem olması sebebiyle, günümüzde bu yöntem tek başına maden üretiminden çok daha fazla oranda tercih ediliyor. Bitcoin madenciliği sektöründe faaliyet gösteren ve en popüler madencilik havuzları ise şunlar; Ant Pool, Slush Pool, Eligius ve BitMender.

Faucets (Musluklar)

Küçük oyunlar oynayarak, mini hediyeler veya ödüller kazanmayı sevenler için ideal bir yöntemdir. Bu yöntemin işleyişi hakkında bilgi vermek gerekirse; bazı internet sitelerinde size verilen küçük görevleri yerine getirmeniz gerekiyor yada sizden online olarak bazı oyunlar oynamanız istenebilir. Oynamış olduğunuz oyunlar veya yerine getirdiğiniz görevler sonucunda bazı ufak tefek ödüller kazanma şansınız oluyor.

Mobil Oyunlar

Bitcoin ödülü kazanarak, bunları paraya çevirme konusunda uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem ise mobil cihazlarınızda, yani akıllı telefonlarınızda çeşitli oyunlar oynamak. Oyun oynayarak ve bu oyunlarda çeşitli görevleri yerine getirerek para kazanmanızı sağlayacak oyunlar ise şunlar; Coin Flapper ve Oh Crop.

Bitcoin Vadeli İşlemler Nedir?

Vadeli işlemler; bir değer varlığını, belirli bir tarihte ve öncesinde uzlaşılan fiyat karşılığında alım veya satım anlaşmasıdır. Vadeli işlem sözleşmesi uygulandığında, sözleşme tarihindeki gerçek piyasa fiyatının değer...

Kripto Para Nereden Alınabilir?

Kripto paralar, Endüstri devriminin yeni para birimleri olarak tüm dünyayı etkisi altına almış durumda. Bir merkezi, bankası ve ülkesi bulunmayan bu paralara; her ülkeden pek çok kişi yatırımda bulunuyor. Yeni çağda yaşa...

Bitcoin İle Alışveriş Yapmak Mümkün mü?

Kripto para birimi olarak adlandırılan Bitcoin ülkemizde birçok kişi tarafından yaygın olarak kullanılan para birimleri arasında yer almaktadır. Kullanılması kolay olması sebebi ile tercih edilen para biriminin farklı or...

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.