DOLAR
7,967 -0,48
EURO
9,489 -0,37
STERLİN
10,660 -0,39
GRAM ALTIN
463,940 -0,27
BIST 100
1,337 1,22

Borsada Kaybetmeden Kazanma

29 Ağustos 2020
16:42

Borsa yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiği bir platformdur. Ancak ilgi çekici olduğu kadar riskli bir yatırım şeklidir. Borsada kaybetmeden kazanma için dikkatli olunmalı ve gerekli eğitimlerin alınması gerekir. Borsa için kullanacağınız para bir kenara attığınız para olmalıdır. Kayıp durumunda ekonomik dar boğaza girmemek için bu gerekli bir davranış olacaktır.

Borsa Nedir?

Borsa şirketlerin haklarına ortak olmak demektir. Şirket hisseleri alınarak yatırım yapılır. Alınan hisse senetleri yükselirse kazanç elde edersiniz. Aldığınız hisse senetleri düşerse aynı oranda da zarar edersiniz. Borsada para kaybetme riskini göze almanız gerekir. Borsaya giriş yapmadan önce geçiminizi sağlayan paranın haricinde arta kalan para ile borsa oynamanız gerekir. Her zaman riski göze almalısınız.

Borsada Kaybetmeden Kazanma Ne Demektir?

Borsada kaybetmek istemiyorsanız bunun için belli başlı işlemler yapabilirsiniz. Hisse senedi almadan önce şirket bilgileri mutlaka detaylı araştırılmalı ve şirketin yapısı bilinmelidir. Piyasadaki işlem hacmi, güncel şirket haberleri, piyasadaki lot sayısı mutlaka bilinmelidir. Tüm paranızı tek bir hisse senedine yatırmayın.

En ideal olanı ana paranızı üçe bölmektir. Eşit böldüğünüz paranızın 2 hissesi ile farklı hisse senetleri alın. Diğer payı boş bırakın. Aldığınız hisse senedi düşerse duruma göre tekrar alarak maliyet düşürebilirsiniz. Borsa bilginin yanı sıra aynı zamanda strateji piyasasıdır. Aracı kurumunuzdan kendinize danışman isteyebilir ve danışmanın eşliğinde borsaya giriş yapabilirsiniz.

Borsada Kaybetmeden Kazanma Nasıl Olur?

Her borsa oynayan kaybeder diye bir inanış yoktur. Kaybedebileceğiniz aklınızın bir köşesinde olmalı ve ona göre risk almalısınız. Eğer ki kaybetmek istemiyorsanız öncesinde sanal borsa oynamanız da fayda vardır.

Sanal borsada sanal para kullanıldığı için gerçek bir kayıp yaşanmaz. Danışmanlık hizmeti alarak piyasayı tanıyabilir ve ona göre adımlar atabilirsiniz. En önemli noktaysa alınacak hisse senedinin iyi araştırılmış olmasıdır.

Ülkemizde hisse senetleri siyasi olaylardan çabuk etkilenir. Şirketin ekonomisi ve yaptığı gelişmeler hisse senetlerinin değerini arttırır. Borsada kaybetmeden para kazanmak istiyorsanız borsayı her gün düzenli olarak takip etmelisiniz. Her zaman temkinli olunmalı ve mantıklı adımlar atılmalıdır.

Borsada Emir Nedir?

Borsa mantıklı oynandığı zaman size para kazandıracak bir piyasadır. Emir girmek sizin işinizi kolaylaştırır. Emir vermek için:

  • Borsanın açılış saatinden 5 dakika önce emir verin.
  • Borsa kapanırken, tam kapanış zamanında emir verin.
  • Zararı engellemek için stop loss yapın.
  • Emir tiplerini inceleyin.
  • Dikkatli ve mantıklı adımlar ile borsanın kurdu olabilirsiniz.
Borsadaki Artışın Sebebi Nedir?

Borsa Ülke içerisinde faaliyet gösteren anonim şirketlerin ve halka açık şirketlerin hisselerinin halk tarafından alınıp satıldığı bir platformdur. Borsada günlük olarak yükseliş ve düşüşler olur. Bu yükseliş ve düşüşler...

En İyi Yatırım Aracı Nedir?

İnsanların ihtiyaç fazlası paralarını değerlendirmek için yaptıkları faaliyetlere yatırım denmektedir. Yatırımların nasıl ve neye yapılacağı konusunda ise farklı öneriler mevcuttur. Genel anlamda kişilerin yatırım miktar...

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.