Elon Musk Piyasayı Nasıl Etkiliyor?

25 Mayıs 2021
14:39

Elon Musk; 28 Haziran 1971 Güney Afrika doğumludur. Aynı zamanda Kanada ve Birleşik Devletler vatandaşıdır. Kendi kendine yazılım kodlamayı öğrenmiştir. 12 yaşında kendi geliştirdiği bir uzay oyununu satarak ilk yazılım satışını yapmış oldu. Musk, aynı zaman da SpaceX'in kurucusu ve Tesla Motors ile Paypay'ın kurucu ortağı olarakta tanınmaktadır. Dünyanın en çok servetine sahip olarakta zenginler kategorisinin ilk sıralarda yer almaktadır.

Son günler de geliştirdiği şirketinde, uzay fırlatma araçlarıyla oldukça gündeme gelmiştir. İlk roketlerinin adı; Falcon1 daha sonra Falcon9 ve ilk aracının adı da Dragon'dur. Kısa zaman da insanlar arasında sıkça konuşulan kripto para borsasındaki sürekli değişim yüzünden, neden peki elon musk piyasayı nasıl etkiliyor? Sorusunu da gündeme getiriyor.

Kripto Para Nedir?

Kripto para borsası işlemleri güvence altına almak için şifreleme yöntemi kullanan nakite alternatif bir değişim aracı olarak tasarlanan bir dijital dövizdir.Kurucu olduğu Tesla'nın maliyetini karşılamak üzere bir kripto parayla anlaşan Musk son günlerde bu coinle anlaşmasını askıya alacağını ve daha cazip bir firma arayışında bulunmak istediğini söyleyerek şaka coini olan bir coine yön vermeye başlamıştır.

Projeyi açıklayan Musk şaka coini dediği kripto para hakkında sosyal medyadan bir durum belirttiği anda kullanıcılar hemen oraya yönlenerek hacimi yükseltmektedir.Piyasayı sarsan mesajları artış sağladıkça Musk'un piyasaya yön verme olayı da vazgeçilmez bir caziplik uyandırmış ve insanlar sosyal medya mecralarından Musk'ı takip etmeye başlamıştır. Böylece piyasadaki diğer kriptolar alta çökerken Musk'un öncülük ettiği kriptota çıkış görülmektedir. Tabi ki bu tam tersi bir duruma da sebep olabilmektedir.

Alım Satım Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Piyasa değerlerinin hemen kar yapılacağı gibi hemen zarar yapması da mümkündür.

Böyle durumlar da;

  • Öncelikle alınacak kripto parayı sürekli takip etmek gerekmektedir,
  • Sosyal medya üzerinden yorum okumak,
  • Hemen artış ya da düşüş sağlandığı takdir karar verip alım satıp yapmak her zaman yarar sağlamaktadır,
  • Farklı mecralardan bakış açıları incelemek,
  • Bazı durumlar da uygulama üzerinden alarm kurarak istenilen fiyata düştüğü takdirde haber almak
  • Takip edilmesi zor durumlarda hedeflenen fiyata gelindiğinde short ya da long yaparak hedef sağlamakgibi maddeler bu durumlarda hedef için güzel etkiler yaratabilir.
Tahvil İhracında Son Durum Nedir?

Tahvil, bir yatırımcının, devlet veya başka kurumsal işletmelerin finansman ihtiyacını karşılamak için onlarla belirli bir süre değişken veya sabit faiz oranıyla borç verdiği ve vade sonunda faiz getirisi elde ettiği bir...

Emtia Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

Yatırımla ilgilenen kişilerin karşılaştıkları kavramlar arasında emtia yer alır. Yatırım araçları arasında yer alan emtia nedir? Çeşitleri nelerdir? Yatırım yapmak isteyenlerin bilgi almak istediği ve cevap aradığı sorul...

Ayı Ve Boğa Piyasası Eğilimi

Yatırımcıların mutlaka bilmesi gereken ve günlük yaşam içerisinde de sıklıkla duyulan ayı ve boğa piyasası eğilimi kripto para borsasının yapı taşlarından biridir. En basit yolu ile açıklamak gerekirse, piyasa ayı eğilim...

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.