DOLAR
7,948 -0,72
EURO
9,474 -0,53
STERLİN
10,627 -0,69
GRAM ALTIN
463,460 -0,38
BIST 100
1,337 1,19

Bireysel Kredi Çeşitleri Nelerdir?

20 Eylül 2020
18:33

Bankaların kullandırdığı krediler bireysel ve kurumsal olarak ayrılmaktadır. Bazı krediler ise ortaklı olarak da kullanılabilmektedir. İşte bireysel kredi çeşitleri nelerdir? Sorusunun yanıtı.

Konut Kredileri

Ev almak için kullanılan konut kredileri bireysel kredilere örnektir. Ayrıca bu krediler ortaklı olarak da kullanılabilmekte. Yani eşler birlikte bir konut kredisi çekebilmekteler.

Araç Kredileri

Araç kredileri de bireysel kredilerden biridir. Ancak filo şeklinde alınacak araçlar için bu kredileri kurumsal olarak çekmek de mümkündür.

İhtiyaç Kredileri

İhtiyaç kredileri bireysel olarak kullandırılan ve bayram kredisi, nefes kredisi, bahar kredisi gibi isimlere ayrılan kredilerdir. Her yıl farklı kampanyalar ile en çok kullandırılan krediler arasında yer alır.

İşyeri Kredisi

İşyeri kredisi aslında kurumsal zannedilen ancak bireysel kullandırılan bir kredidir. Çünkü bu kredi hali hazırda yeni açılmış ve kurumsal bir kimliğe bürünmemiş yapılanmalar için kullandırılır. Kullanan kişi ise işletmenin sahibidir.

Dekorasyon Kredileri

Evini ya da işyerini dekore ettirmek isteyen kişilere kullandırılan dekorasyon kredileri de bireysel kredilere bir örnektir.

Düğün Kredileri

Düğün yapmak isteyen ancak yeterli ekonomik durumu bulunmayan kişiler, bireysel kredi olarak verilen bu kredilerden faydalanabilir.

Beyaz Eşya Kredisi

Yine yeni evlenen çiftlere özel bir kredi gibi görünse de aslında beyaz eşya kredisini herkes kullanabilmektedir. Ancak bu kredi her banka tarafından kullandırılmaz ya da belli kullandırım zamanları vardır.

Mortgage ile Ev Sahibi Olmanızın Sağladığı Avantajlar

Mortgage; ev sahibi olmak isteyen kişilere ev almak için bir anda yüklü bir miktar vermektense düzenli aralıklarla ve belirli bir plan dahilinde ödeme rahatlığı sunan konut kredisidir. Bazı insanlar yüklü miktarlarda bor...

Kredi Faizi Ödenmezse Ne Olur?

Bankalardan çekilen kredilerin anapara ile birlikte geri ödenmesi gereken belirli faizleri vardır. Bu ödemeler belirli vadelerle aylık olarak tahsil edilir. Kredi faizi ödenmezse ne olur? konusunu inceleyen kişiler için ...

Kredi Kartlarında Faiz Oranı Nedir?

Kredi kartları gün geçtikçe daha çok kullanılan bir çok avantajı bünyesinde barındıran ve hemen hemen herkesin kullandığı bir bankacılık ürünü olarak gündelik hayatımızın sıradan olguları arasında yerini almış durumdadır...

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.