Mortgage ile Ev Sahibi Olmanızın Sağladığı Avantajlar

18 Eylül 2020
02:43

Mortgage; ev sahibi olmak isteyen kişilere ev almak için bir anda yüklü bir miktar vermektense düzenli aralıklarla ve belirli bir plan dahilinde ödeme rahatlığı sunan konut kredisidir. Bazı insanlar yüklü miktarlarda borçlanmaktan çekinirler. Fakat Mortgage birçok avantaj ile ev sahibi olmanızı sağlar.
Sizler için Mortgage'ın avantajlarını sıraladık:

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olun

Kirada oturduğunuz zaman dönem sonunda verdiğiniz kiralarla bir eve sahip olamazsınız. Fakat Mortgage ile gelirinize uygun bir ödeme planı çıkarılarak her ay kira miktarı ödeyerek ev sahibi olabilirsiniz. Böylece bir yandan kira verip bir yandan da ev parası biriktirmek yerine kiraya vereceğiniz miktarı her ay Mortgage'a yatırarak paranızı ev almak için kolayca biriktirmiş olursunuz.

Uzun Vadede Ödeyin

Başkalarından 10 yıl içinde ödeyeceğim diyerek borç istediğinizde kimse vermeye yanaşmaz. Mortgage ile borcunuzu uzun vadeye yayarak, maddi durumunuza kolaylık sağlayarak borcunuzu rahatlıkla ödeyebilirsiniz.

Borcunuz Tek Bir Yere Olsun

Ev alırken yüklü bir miktar para gerekir. Elinizde bu paranın mevcut olmadığı durumlarda birden çok bankadan kredi çekmek ya da birden çok insana borçlanmak kişiyi stres altında bırakacağı gibi ödemede zorluk çekmesini sağlayacaktır. Mortgage ile her ay farklı yerlere borç ödeme derdinden kurtulmuş olursunuz.

Borçlarınızı Tekrar Yapılandırın

Zaman içinde Morgage'ınızı bankanızın olanak sağladığı borç yapılandırma hizmeti ile tekrar yapılandırabilir, düşük faizli ve daha uzun ödeme seçenekleriyle borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Konut Değeriniz Belli Olsun

Mortgage'a başvurduğunuzda alacağınız ev ekspertizler tarafından incelenir ve değeri belirlenir. Ekspertizlerden onay çıktığında kredi size verilir ve evi satın alabilirsiniz. Eğer ev riskli ve sorunlu ise onay verilmez. Böylece piyasa değerinin üstünde ev fiyatlarına ya da sorunlu bir eve ödeme yapmak durumunda kalmazsınız.

Sabit Fiyat Ödeme Seçeneği

Konut kredisine başvururken sizin için oluşturulan ödeme planınız artan faizlerden etkilenmez. %0,85 oranında faiz ile başvurduğunuz Mortgage zamanla faiz oranı artıp %0,89 olduğunda yenilenmez. Siz anlaşmaya imza attığınız faiz oranı olan %0,85 ile borcunuzu ödemeye devam edersiniz.

Kredi Faizi Ödenmezse Ne Olur?

Bankalardan çekilen kredilerin anapara ile birlikte geri ödenmesi gereken belirli faizleri vardır. Bu ödemeler belirli vadelerle aylık olarak tahsil edilir. Kredi faizi ödenmezse ne olur? konusunu inceleyen kişiler için ...

Kredi Kartı Yapılandırması Kredi Çekmeye Engel Midir?

Kredi kartları ile ilgili olarak yapılan yeni düzenlemeler kredi kartı borcu olan herkesi ilgilendirmektedir. Düzenlemenin uygulamaya girmesinden itibaren kredi kartı borçluları yapılandırma şansı yakalamış olacaklar. Kr...

Bireysel Kredi Çeşitleri Nelerdir?

Bankaların kullandırdığı krediler bireysel ve kurumsal olarak ayrılmaktadır. Bazı krediler ise ortaklı olarak da kullanılabilmektedir. İşte bireysel kredi çeşitleri nelerdir? Sorusunun yanıtı.Konut KredileriEv al...

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.