DOLAR
7,959 -0,58
EURO
9,492 -0,34
STERLİN
10,648 -0,49
GRAM ALTIN
463,820 -0,30
BIST 100
1,339 1,33

Tarım Kredisi Nasıl Alınır?

20 Eylül 2020
18:31

Çiftçilerin ihtiyaçları olması halinde desteklenmesi adına bir takım krediler almasına yardımcı olan finans kurumları vardır. Finans kurumları aracılığıyla bazı şartların yerine getirilmesi halinde tarım krediniz onaylanır. Merak edenler için ise tarım kredisi nasıl alınır? sorusunun cevabı doğru hareket edebilmek amacıyla oldukça önemlidir.

Çiftçi Olmanız Zorunludur

Tarım kredisinin amacı çitçilerin desteklenmesi olduğu için yerine getirilmesi gereken şartların başında çiftçi olma zorunluluğu gelir. Çiftçi belgesi veya ÇKS'ya ait herhangi bir resmi belge bunun kanıtlanmasında yeterli olacaktır.

Zorunlu Evrakların Toplanması Gerekir

Nüfus cüzdanı, kredi teminatı olacak mülkün belgeleri, tarım işletmesinin belgeleri, son 3 yıla ait gelir tablosu gibi bankaların genelde istedikleri evrakların toplanması önemlidir.

Kredi Notuna Bakılır mı?

Tarım kredisi veren kurumlar genelde devletle işbirliği içinde çalışan kurumlardır. Bu kurumlar tarımın desteklenmesi için çalışırlar. Ama yine de garanti altına almadan krediyi onaylamak istemezler. Kredi notunuza yine de bakılır. İpotek olması halinde de yine önemlidir.

Faiz Oranı Düşük müdür?

Tarım kredisi diğer kredilere oranla daha düşük faizli olarak verilir.

Nasıl Başvurulur?

Bankaların şubelerine giderek veya internet bankacılığı üzerinden başvuru işlemleriniz alınır. Ardından belgeleriniz istenir.

Hangi Bankadan Alınır?

Devlet destekli krediler devlet bankaları üzerinden işlemlerin yapılması temeline dayanır. Ziraat Bankası'nın tüm şubelerinden işlem yapılır.

Onaylanması

Kredi onayınızı aldıktan sonra hesabınıza hemen tanımlanması yapılır.

Kredi Kartlarında Faiz Oranı Nedir?

Kredi kartları gün geçtikçe daha çok kullanılan bir çok avantajı bünyesinde barındıran ve hemen hemen herkesin kullandığı bir bankacılık ürünü olarak gündelik hayatımızın sıradan olguları arasında yerini almış durumdadır...

Bireysel Kredi Çeşitleri Nelerdir?

Bankaların kullandırdığı krediler bireysel ve kurumsal olarak ayrılmaktadır. Bazı krediler ise ortaklı olarak da kullanılabilmektedir. İşte bireysel kredi çeşitleri nelerdir? Sorusunun yanıtı. Konut Kredileri Ev al...

Kredi Sicili Nasıl Temizlenir?

Günlük hayatta acil nakit sıkışıklığı yaşamak, bir mal alımı ya da mülk alımı yapmak için bankalara ihtiyaç duyulmaktadır. Bankalar müşterilerine kredi verirken kredi sicil notu olarak bilinen ve kişinin daha öncesinde b...

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.